Tipy po stěhování: jak se vybalit, abyste ušetřili čas i energii?

Nejen samotné stěhování je náročné, také vybalování je věcí, která v některých případech nesnese odklad. Výhodou je, že zatímco sbalit jste si museli v daný den, vybalování můžete rozložit klidně na několik dnů a případně i týdnů. Pokud jste tedy při balení věcí počítali s tím, že se vám nebude chtít hned vybalit všechno. Už při balení je vhodné zabalit věci tak, jak je budete potřebovat. Například sezónní oblečení. Všechny krabice si také označte popisky.

Nejprve vybalte kuchyni

Pokud jste si své krabice opatřili nápisy, co se v nich nachází, může vám pomoci již stěhovací společnost zaměřující se na stěhování v Praze, která krabice odnese do patřičných místností. Jako první se vyplatí vybalit kuchyni. To je místnost, ve které budete potřebovat pracovat, abyste se alespoň najedli.

Stanovte si termín

Ani vybalování nelze odkládat donekonečna. Abyste se donutili k vybalení co nejdříve, můžete pro své přátele a rodinu naplánovat kolaudační večírek, na který je pozvete. Pak už je jasné, že budete potřebovat vše stihnout do tohoto termínu.

Pusťte si hudbu

Hudba vám může zlepšit náladu a zpestřit vybalování. Televize není vhodná, protože odvádí pozornost a může vybalování prodloužit. Skvělá je zejména rychlejší hudba, která vám může udávat tempo práce.

Vybalujte postupně

Nemusíte vybalit v jeden den všechny krabice. Zaměřte se zejména na ty, které budete potřebovat nejdříve. Pak si můžete na každý den stanovit určitý počet krabic, které bude potřeba vybalit. Není potřeba se vybalování věnovat celý den – pouze v případě, že vás nevybalené krabice budou stresovat. Ne každý si může odpočinout, když je kolem něj nepořádek nebo nedodělaná práce.

Recyklujte krabice

Jakmile vybalíte nějakou krabici, je vhodné ji složit na placku a dát stranou. Až v daný den skončíte, krabice vyneste do tříděného odpadu. Díky tomu budete vidět určitý pokrok, což vás může uspokojovat.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat