Krbové vložky s výměníkem aneb podle čeho je vybírat

Na trhu existuje relativně velké množství různých krbových vložek, v nichž se nezasvěcený člověk může snadno ztratit. Přitom výběr vhodné krbové vložky s výměníkem je naprosto zásadním bodem nejenom při dosažení částečné energetické soběstačnosti, ale také při úspoře energetických nákladů. V dnešní době je navíc splnění snu v podobě vlastnictví krbové vložky jednoduše dostupné. Na co si tedy dát pozor?

Zásadní je správná volba výkonu 

U krbové vložky s výměníkem platí dvojnásob zásada správně stanoveného výkonu. Nemá smysl si pořizovat výkonné těleso, protože celý prostor by byl zbytečně přetopený a vy byste nedokázali vytvořené teplo využít. Navíc krbová vložka představuje dlouhodobou investici, kterou není možné změnit ze dne na den. Abyste se při výběru nespletli, je doporučeno pečlivě si propočítat potřebný výkon. 

Pokud si nejste v tomto ohledu jistí v kramflecích, neexistuje nic jednoduššího než se obrátit na renomovanou prodejnu. Zkušený odborník s vámi vypočtený výkon prokonzultuje, a navíc vám doporučí nejlepší krbovou vložku podle vašich nároků.

Proč se poradit také s topenářem?

S profesionály byste se měli poradit nejenom o vypočteném výkonu krbové vložky, ale také o přítomnosti akumulační nádrže nebo o napojení na stávající topný systém. Krbová vložka s výměníkem totiž vyžaduje dokonalé umístění zásobníku na vodu v dostupné vzdálenosti, ale navíc nesmí docházet k tepelným ztrátám. Při stavbě nového domu je nejjednodušší zahrnout vložku už do projektu, protože později budete mít o mnoho starostí méně.

Co při výběru krbové vložky promyslet?

Tepelný výkon a umístění nádrže na vodu samozřejmě nejsou jedinými parametry, nad nimiž byste se měli zamyslet. Pořízení krbové vložky s výměníkem závisí také na průměru a tahu komína. Právě tah komína je klíčový pro správnou funkci krbu a efektivní tepelnou výměnu. Mějte také na paměti, že v krbové vložce byste měli topit výhradně suchým dřevem, které musíte někde uskladnit. V poslední fázi rozhodování přichází volba konkrétní značky krbové vložky a renomovaného prodejce.

Vždy se obracejte na prověřené obchody s dlouhou tradicí, které navíc nabízejí určité zákaznické služby. Poprodejní servis, konzultace nebo 3D návrh by měl být u kvalitního obchodu samozřejmostí.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat