Kdy se vyplatí použít chemické WC?

Popularita chemických toalet každým rokem roste. Je to hodně dáno tím, že se tento typ záchodu dá použít i na místech, kde normální splachovací toaletu není možné buďto nainstalovat, nebo by to nebylo příliš praktické.

Dost tomu napomáhají i přívětivé ceny, i když zde hodně záleží na zvoleném modelu. A kde všude se tedy dá chemické wc použít?

Chaty

Vzhledem k aktuální situaci stále více našinců opět raději tráví své dovolené v českých luzích a hájích, a to obvykle buďto pod stanem nebo na chatě. A to je také prostor k použití chemické toalety.

Mnoho honosnějších rekreačních příbytků se samozřejmě může pyšnit tradiční formou splachovacího záchodu, ale stále existuje více než dost chatek, kde není připojení na odpad, a tudíž je nezbytné hledat řešení jinde, třeba ve formě chemického wc na chatu.

Karavany

Ne každý chce trávit své volné chvíle na jednom místě. Lidé také rádi poznávají svět a nejlépe v karavanech. Tyto skromné příbytky samozřejmě nedisponují splachovací variantou záchodu a ani nemohou. I v tomto případě je rovněž nejideálnějším řešení chemická toaleta.

Koncerty

Chemické wc najde své uplatnění i během pořádní různých kulturních akcí typu koncert, které se odehrávají pod otevřeným nebem. V tomto případě však nejde o menší verzi přenosného wc, které se jinak používá nejčastěji v interiérech, ale o kabinky s daleko vyšším objemem nádrže.

Zahrady

Kabinkové modely najdou uplatnění i na zahradách, kde absentuje alespoň malá chatka nebo jiná forma přístřešku, kde je možné udělat si soukromí. Je to po všech stránkách daleko lepší řešení než se chodit vyprazdňovat třeba k petúniím. Navíc se na zahradách často konají různé sešlosti a večírky. V takových případech je zahradní wc vlastně nezbytným doplňkem.

Kempování

Vzhledem k tomu, že i lidé, kteří rádi kempují, musím občas na malou i velkou stranu, řada z nich si již dnes pořizuje chemické toalety. Nic proti tomu nechat to ležet někde v lese, ale rozhodně se nejedná o nic komfortního. Hlavně dámy se dají mnohem lépe zlákat k pár dnům strávených ve stanu, když budou mít po ruce pohodlnou přenosnou toaletu.

Jsou skutečně pohodlné

Někomu se používání chemického záchodu může zdát z civilizačního hlediska trochu jako úkrok stranu, ale je tomu právě naopak. Tam, kde bylo ještě donedávna nutné jít hlouběji do lesa, dnes může mít každý dokonalý komfort bez nutnosti udržovat lyžařský postoj někde mezi kopřivami.

Ano, komfort je to správné slovo, jelikož chemické záchody jsou, alespoň co se pohodlnosti týče, zcela srovnatelné s klasikou. Kdo má tedy strach, že si nezvykne, ten se může přestat bát. Některé modely jsou opravdu velice pohodlné.

Navíc se jedná o alternativu, která slouží hlavně na místech, kde není připojení na odpad. To je právě hlavní důvod, proč si vybrat chemické wc. V mnoha kempech, na zahradách, v karavanech či chatkách zkrátka není možné použít splachovací záchod. Vyzkoušejte chemické WC značky Calter.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat