Děčín – Tipy na výlety a ubytování

Přemýšlíte, že letošní rok zůstanete věrní své rodné zemi a na dovolenou neodjedete za hranice? Skvělý nápad, protože i u nás v Česku je spousta překrásných míst, kde je možné něco zažít, nebo si odpočinout a načerpat ztracenou energii. Jenže kam se vydat? Nahlédněte do Děčína a jeho okolí. Nabízí nejen krásnou přírodu a památky, ale také ubytování v Děčíně je příjemné a můžete si vybrat přesně podle vašich požadavků. Město rozprostřené v kotlině kolem břehů řeky Labe a považuje se za centrum oblasti Českého Švýcarska, které byste si v životě opravdu neměli nechat ujít. Kam se zde vydat?

Zámek Děčín

Prozatím zůstaneme v Děčíně, kde doporučujeme navštívit místní zámek. Jedná se původně o gotický hrad z 13. století, který byl přestavěn na zámek. Jeho poloha vás jistě zaujme – stojí totiž na pískovcové skále na břehu Labe. V zámku lze nahlédnout do apartmá, které obýval majitel zámku a po prohlídce vnitřních prostorů lze nahlédnout i do takzvané Růžové zahrady a užít si překrásný výhled na město Děčín.

Rozhledna Růženka

Neobvyklá rozhledna v Českém Švýcarsku stojící na Pastevním vrchu v obci Růžová. Postavena byla teprve v roce 2018 a tyčí se v nadmořské výšce 402 metrů. Sama rozhledna měří přes šest metrů. Jako první vás jistě zaujme její kopulovitý tvar, který připomíná díla architekta Kaplického. Po vystoupání vás čeká nádherný výhled na okolní krajinu.

Klenot Českého Švýcarska

Co jiného by to bylo nežli Pravčická brána. Leží na území Národního parku České Švýcarsko, přibližně tři kilometry od města Hřenska. Největší brána v Evropě, která rozhodně stojí za navštívení. Doporučujeme se sem vydat již ráno, klidně i v devět hodin, protože sem proudí dychtící davy turistů, kteří touží vidět bránu na vlastní oči a s parkováním v pozdějších hodinách to není tak jednoduché.

A pokud jde o ubytování, apartmány v Děčíně mají jistě co nabídnout. Vybírejte klidně i takové, které nabízí stravu, zázemí pro děti, ale i pejsky.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat