Vyřešte ozvučení jednoduše prostřednictvím strukturované kabeláže

Možná se chystáte na ozvučení budovy, ale předem se „děsíte“ toho, jak budete kabely vést všemi podlažími… Nemusíte mít obavy. Už žádný zesilovač, žádná složitá kabeláž. Stačí koupit si strukturovanou kabeláž.

Kabeláž formou UTP

Také jste možná zvyklí na běžný způsob ozvučení a jeho řetězec „napájení – zesilovač – reproduktor“. Abyste mohli provést instalaci, je potřeba najít místo pro zesilovač, přivést kabel pro jeho napájení a také vyřešit kabeláž k reproduktorům. Co když ale není možné nové kabely pokládat?

Dnešní nové budovy mají provedenou strukturovanou kabeláž formou UTP kabeláž. Technologie Dexon IP Audio je uzpůsobeno tomu, aby mohla zvuk do reproduktorů vést po této kabeláži. Bez zesilovačů. Reproduktory jsou aktivní a napájen přes PoE.

Koncipování aktivních reproduktorů

Vzhledově rozdíl neshledáte, jde o klasické reproduktory do podhledu, reprosoustavy s konzolou na zeď nebo „tlampače“ pro hlasité hlášení. Jsou klimaticky odolné s výkonem 14 W, což je dostatečné pro většinu ozvučení ve společnostech, prodejnách, hotelích, školách i domácnostech. Odlišení shledáte v datovém kabelu pro připojení do PC sítě s podporou PoE. Instalace je v podstatě již jen počítač s běžící aplikací.

Technologie Dexon IP Audio je moderní a komfortní, přehrává mp3 playlisty, internetová rádia, lze nastavit časový plánovač, zachytávat zvuk dalších připojených PC ze Spotify nebo YouTube, automatizovat, spravovat média a uživatele, hlásit z chytrého telefonu a vše může fungovat i přes internet i s napojením na průmyslovou technologii či chytrou domácnost.

Dexon IP Audio je nejmodernější koncepce ozvučování budov i exteriérů po datech. Jednotlivé zóny mají svůj signál, v každé zóně lze přehrávat něco jiného. Bez velkých rozvaděčů, bez dlouhých napájecích nebo reproduktorových kabelů. Nedochází ke ztrátám kvality ani výkonu. Audio „jede“ po datech a šetříte el. Energii. Důležité je i to, že je instalace rychlejší díky využití stávající UTP kabeláže, Wi-Fi a internetu. Jen klikáte v grafickém rozhraní aplikace, nic nešroubujete, nejezdíte.

Co vše dovede IP Audio technologie, jaké reproduktory můžete připojit, si zobrazíte na této speciální stránce.

Předchozí článekSpěte pohodlně díky matracím na míru
Další článekDěčín – Tipy na výlety a ubytování

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat