Jak kamery a alarmy znemožňují nepozorované vloupání?

Jak spolehlivě zabezpečit dům nebo třeba chatu před nezvanými hosty? Důležité jsou samozřejmě mechanické překážky: k těm hlavním patří dobře přiléhající bezpečnostní dveře s kvalitními zárubněmi osazené bezpečnostní vložkou a bezpečnostním dveřním kováním, a to na všech vstupech do domu, kterými by zloděj mohl vniknout dovnitř – tedy nejen na hlavním vchodu, ale také na bočním či zadním vstupu či průchodu z garáže. V praxi se však dlouhodobě osvědčuje kombinace mechanického a elektronického zabezpečení.

Pro překonání zamčených bezpečnostních dveří s kvalitní bezpečnostní zamykací vložkou potřebuje zloděj zkušenosti, vhodné nástroje a čas. Jakmile se mu podaří zámek nebo dveře překonat, sebere cennosti a zmizí, aniž by na sebe upozornil. Již pouhá viditelná přítomnost alarmů nebo kamer však zloděje často odradí.

Alarmové systémy pro ochranu proti vloupání

Nepozorované vloupání přitom znemožní i jednoduchý alarmový systém. Ten lze sestavit zcela na míru. Může například pouze hlídat, jestli nejsou otevřené dveře nebo rozbité okno, sledovat průchod chodbou či dveřmi a nebo kontrolovat, jestli se někdo nepohybuje v  okolí domu. Při jakémkoliv narušení sledovaného prostoru se spustí hlasitý alarm, který zloději nedovolí nerušeně pokračovat.

Detektory pohybu pro zabezpečení objektu

Detektory pohybu lze samozřejmě nastavit tak, aby poplach nemohli spustit domácí mazlíčci. Moderní alarmové systémy přitom využívají bezdrátový přenos dat a jednotlivé detektory mají vlastní nezávislé napájení bateriemi. Libovolně rozsáhlý alarmový systém se senzory umístěnými uvnitř domu i v jeho okolí tak lze nainstalovat během chvíle a bez potřeby rozvodů kabeláží. Externí přívod napájení obvykle vyžaduje pouze ovládací panel.

Kamerové systémy pro zabezpečení domácnosti

Další možností, jak zvýšit bezpečnost domácnosti, je dohled prostřednictvím bezpečnostní kamery nebo kamerového systému. Může se jednat pouze o jednu kameru sledující například předsíň bytu, až po libovolně rozsáhlý systém kamer hlídajících jednotlivé prostory domu i celý přilehlý pozemek.

Kamery lze volit v různých provedeních a využít lze i praktické inteligentní funkce, jako je automatická detekce pohybu, rozpoznání tváře nebo sledování vstupu do určeného prostoru (tzv. „překročení čáry“). Podobně jako u alarmů, i kamerové systémy mohou přenášet data bezdrátově (vyžadován je většinou jen přívod energie). Domácí kamery mohou pro tyto účely využívat i místní síť wifi.

Moderní kamerové i alarmové systémy jsou cenově dostupné a jejich hlavní výhodou je možnost sledovat prostřednictvím smartphonu, tabletu nebo počítače odkudkoliv na světě, co se právě děje u Vás doma a systém vzdáleně spravovat. Samozřejmostí je, že Vám alarmový i kamerový systém automaticky zašle upozornění při pokusu o vloupání. Existují rovněž kamery vybavené mikrofonem a reproduktorem, které pak umožňují vzdálené videohovory prostřednictvím jejich aplikace.

Kamery a alarmy pro domácnost můžete pořídit v e-shopu nebo kamenných prodejnách KLÍČOVÉHO CENTRA. Zde Vám rádi poradí s výběrem i pomohou s montáží systému.

Předchozí článekKdy se vyplatí použít chemické WC?
Další článekTiffany

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat