Komody jsou skvělým úložným prostorem nejen do domácností!

V současné době se v domácnostech stále výrazněji projevuje snaha o její provzdušnění, zesvětlení a s tím spojené optické zvětšení. Jedním z nástrojů této proměny je i nahrazení stávajících velkých skříní právě umírněnými nižšími komodami. Komody však zažívají již několik let velký boom nejen v domácnostech, ale i v prostorech komerčních.

V ložnicích vyhrávají šuplíky, v kanceláři skříňky

Aby se komody skvěle přizpůsobily proměnám, které se nejen v českých interiérech projevují, nabízejí se dnes v řadě rozličných variant. Mezi nejoblíbenější typy patří bezesporu komody šuplíkové, komody skříňkové s dvířky či komody kombinované. Do budoucna se však počítá i s nárůstem oblíbenosti komod výklopných, které zatím nejsou na trhu ani v interiérech příliš rozšířené.

Šuplíkové komody jsou skvělou volbou pro ukládání oděvů, díky čemuž se výrazně prosazují nejen v ložnicích, ale i dětských pokojích či šatnách.

Skříňkové komody jsou praktickou volbou pro ukládání větších předmětů, v kancelářích se často používají pro skladování šanonů, katalogů a jiných dokumentů. Skříňkové komody si však najdou uplatnění i v obývacích pokojích, protože do nich pohodlně uložíte rodinná fotoalba či společenské hry.

S jejich popularitou roste i nabídka designů

Ať už hledáte tradiční kousek vyrobený z masivu nebo módní dekory z laminátu, na své si mezi komodami přijde každý. I přes stále se rozmáhající se snahy o puristicky vyhlížející interiéry můžete narazit komody ve veselých a výrazných barvách, které vytvoří v interiéru kontrastního vzhledu. Nemusíte se bát ani eklekticismu, se kterým si rozhodně neuříznete ostudu. Jen k němu přistupujte s rozvahou.

Ani tradiční komody v neutrálních barvách však nemusí vypadat nudně

I když se přikloníte k tradičnímu tvaru a designu komody, nemusíte se hned bát, že se bude jednat o další nudný kousek bez života. Využijte odkládací plochu k tomu, abyste komodu výrazně či netradičně ozdobily přesně podle vašeho vkusu. Případně se můžete přiklonit k tradiční dekoraci ve formě výrazné lampy a rodinných fotografií. Velmi pěkně pak vypadají na komodách i vázy různých tvarů, třeba s čerstvě natrhaným lučním kvítím.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat