Splněný sen v podobě domu z 11 lodních kontejnerů

Zatímco některé domy jsou postaveny rychle a tuctová, za jinými stojí několikaletý životní příběh plný inspirace. K takovým patří i houstonských dům z 11 přepravních kontejnerů, jehož realizací si jeho majitel splnil obrovský sen.

Na vysněné bydlení někdy nejsou nutné miliony. Receptem, jak si vybudovat a zařídit dům podle svých vlastních představ, může být i spojení dobrého nápadu s chutí dát mu reálnou podobu. Své o tom ví Will Breaux, kterému se po letech podařilo dostat k domu, po jakém vždy toužil. A stačily mu k tomu přepravní lodní kontejnery.

11 kontejnerů, 3 patra

Žádné cihly, žádný beton, žádný stavební odpad. Pouze recyklované materiály a co nejvíce doplňků šetrných k životnímu prostředí. I to se stalo součástí Breauxovho plánu, který se rozhodl pro dům z 11 lodních kontejnerů. Ty mu díky systému ukládání jednotlivých kontejnerů na sebe umožnily vybudovat až 3-patrový dům s výměrou více než 230 m².

Zařízení vnitra překvapí

Kontejnerový dům je sice prostorný a dispozičně zajímavě řešený, ale svým vnějším vzhledem neoslní. Dojem z něj se ale mění hned po překročení prahu. Jednotlivé místnosti jsou zařízeny vkusně jako v kterémkoli běžném rodinném domě. Nechybí v nich kompletní vybavení potřebné k standardnímu životu obohacené o doplňky podle majitelova gusta.

Kvalitní, praktický a šetrný

Prostorný a vkusně zařízený interiér by ke spokojenému bydlení nestačil. Dům musí splňovat kvalitativní a bezpečnostní nároky, zvláště kvůli tomu, že Will si ho postavil i zařídil sám. Výběr kovových kontejnerů mu s jejich plněním dost pomohl. Ty jsou totiž nejen pevné a ohnivzdorné, ale podle výrobců dokážou odolat i hurikánem.

I takto může vypadat dům snů, který sice vyžadoval kopu práce, ale přinesl požadovaný výsledek. Majitel jistě ocenil i nižší náklady a možnost přizpůsobit si design domu a jeho orientaci podle svých požadavků. Právě to je obrovským plusem kontejnerových domů, kterých ve světě stále přibývá. Kdoví, kolik dalších majitelů si jimi splnilo sen.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat