Drsný porotce X-Factoru Simon Cowell se zbavuje domů v Kalifornii, i když se ztrátou

Zdá se, že britský mediální magnát Simon Cowell (60) se rozhodl radikálně protřídit své realitní portfolio, alespoň v Los Angeles. Během posledních dvou měsíců dal k prodeji tři sídla v lukrativních čtvrtích, i když na jednom pořádně předělal. Stále mu však zůstává domov až – až …

Pan Cowell, hráč těžké váhy v hudebním průmyslu, který vytvořil televizní soutěž talentů „The X Factor“, „American Idol“ a franšízu „Got Talent“, nabídl své nemovitosti na prodej potichu, ale z údajů o transakcích na realitním portálu realtor.com je jasné, že v srpnu „vstřelil“ vilu v Beverly Hills za 25 milionů dolarů, a před pár týdny se prodala v této lokalitě další za 14,5 milionu dolarů. Ta druhá ho musela velmi pálit, protože ji prodal se ztrátou minimálně 1 milionu dolarů.

Tento „menší“ dům Simon koupil v prestižní čtvrti Trousdale Estates ještě v roce 2011 za 15,5 milionu dolarů. Jeho ztráta po prodeji však pravděpodobně vysoce překračuje 1 milion dolarů, protože dům rekonstruoval nejméně třikrát a 9 let ho udržoval a to i přesto, že v něm ve skutečnosti sám nikdy nebydlel. „Domeček“ je to však slušný a v okolí má samých celebritních sousedů.

Navrhl ho v 60-tých letech architekt Harold Levitt, který byl v té době mezi hollywoodskými hvězdami velmi oblíbený. Když ho Simon koupil, měl rozlohu 675 m2 a nabízel čtyři ložnice a čtyři velké koupelny. Jelikož toto sídlo nebylo nikdy veřejně uvedeno na realitní trh, vzhled jeho současného interiéru zůstává neznámý. Podle stavebních záznamů však Simon v roce 2014 dostal povolení k několikamilionové přístavbu. Původní objekt se chlubil i soukromou projekční místností, posilovnou a odlehlou venkovní terasou s okouzlujícím bazénem, ​​i ta však dostala před pěti lety zelenou pro přestavbu. Nejcennější vlastností této nemovitosti je však nepochybně nádherný výhled na L.A., od panoramatu centra města až po oceán a ostrov Catalina.

Předešlý realitní prodej za 25 milionů se panu Cowell podařil trochu lépe. Honosná nemovitost byla dosud jeho hlavním sídlem v Beverly Hills a mohla se pochlubit vznešenou polohou v nejlepším bloku prestižní ulice ve čtvrti Beverly Hills Flats. V roce 2004 ji koupil jen za 8 milionů dolarů, následně však strávil pět let, a nepochybně mnoho milionů dolarů, přeměnou domu na špičkovou pevnost vybavenou speciálním vybavením včetně wellness centra a milionového bezpečnostního systému.

Simon dal toto sídlo mnohokrát nafotit, takže víme, že jeho interiér je fúzí tradičního stylu s moderním převážně v černo-bílé kombinaci s velkým množstvím mramoru a skla. Na obytné ploše téměř 900 metrů čtverečních je nejméně pět ložnic a osm koupelen. Mezi vybavení patří solárium, kino, plavecký bazén, kabina s výsuvnou střechou, nejmodernější tělocvična, dvě kuchyně, a wellness prostor s lázeňskými a masážními zařízeními a parní místností. Jsou zde také pokoje pro služebnictvo a komorníka a prostory jsou monitorovány prvotřídním bezpečnostním systémem, který obsahuje i autorizaci pomocí skenování sítnice.

Kromě těchto dvou domů je stále na prodej i Simonov ranč v Hidden Hills, který nedávno koupil od své bývalé chráněnky Leony Lewis. Realitní portfolio Simona Cowella je však stále velmi pestré a hodnotné. Nadále vlastní luxusní nemovitosti v New Yorku a Londýně a jeho hlavním bydlištěm je v současnosti sídlo v Malibu v hodnotě 24 milionů dolarů, kterou získal v roce 2017. Dnes v něm bydlí se svou přítelkyní Lauren Silverman, s níž žije již 7 let a mají spolu syna Erica.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat