Čistá fasáda díky revoluční metodě

Znečištěná fasáda dokáže pokazit celkový dojem nejen z domu nebo bytovky, ale iz okolí. Přitom si mnozí z nás ani neuvědomují, že znečištěná fasáda není jen estetickým problémem, ale především zdravotním. Usazeniny plísní, mechů, lišejníků, pylu a prachu mohou způsobovat krátkodobé i dlouhodobé zdravotní potíže, které bychom nečisté fasádě ani nebude připisována. Naštěstí existuje inovativní způsob, jak si dát fasádu vyčistit efektivně i bez použití vysokotlakých čističů.

Tento způsob vyvinula Slovenská firma Bomba fasáda. Právě její revoluční ekologická kontaktní metoda čištění je dva kroky před tradičním čištěním fasád.

Eko je lepší než chemie
Většina firem používá k čištění fasád silné chemické přípravky. Jsou speciálně vyvinuty k odstranění škodlivých parazitů, které se na fasádě nacházejí. Zároveň však jejich agresivní složky pronikají i hlouběji do stěn a do interiéru budov. Dostávají se tak do vzduchu, který dýcháme.

bomba fasáda

Společnost Bomba fasáda proto vyvinula 100% rozložitelný ekologický roztok, který odstraňuje všechny nečistoty stejně efektivně jako zažité prostředky, ale zároveň plní i další funkce, které jsou při čištění „chemií“ rozloženy do více kroků. Jednou ze základních složek jsou totiž i solné emulze, které se po odpaření vody přemění na přirozený konzervant. Proto již není nutné aplikovat penetrační nátěr, který snižuje propustnost vzduchu ve fasádě.

Bez vysokotlakých čističů
Použití chemických přípravků jde nyní ruku v ruce s jejich aplikací vysokotlakými čističi. Jejich používání s sebou přináší technické i estetické rizika, která by nám možná ani nenapadly. Silný tlak totiž může narušit povrch čištěné fasády. Následně se prostředek i voda, kterými se fasáda čistí, dostanou do vzniklých prasklin a stanou se živnou půdou pro různé plísně a další mikroorganismy, proti kterým je v první řadě čištění namířeno.

Vysokotlaké čištění má zároveň i ekonomickou nevýhodu – spotřebovává totiž obrovské množství vody a energie, které jsou čerpány ze zdrojů majitele čištěné budovy. Většina firem při naceňovaní svých služeb uvádí tuto položku jako skrytý náklad, který cenu za samotné čištění značně navýší. Navíc obrovské množství vody smíchané s chemikálií stéká po stěně do země, čímž škodí životnímu prostředí.

Pouze válečky a štětci
Bomba fasáda proto svůj roztok nanáší pouze použitím válečků a štětců. Taková kontaktní metoda v kombinaci s použitím vysokozdvižných plošin zaručuje, že zaměstnanci mají čištěnou plochu přímo před sebou, a tak dokážou efektivně pokrýt každý její milimetr.

Bezplatná ukázka kdekoliv na celém Slovensku
Přestože je tato metoda čištění novinkou, stihla si díky férovému přístupu společnosti získat mnoho příznivců. Bomba fasáda se hrdí svojí rychlou odpovědí na poptávku a do 48 hodin je schopna poskytnout bezplatnou ukázku kdekoliv na Slovensku. Její výsledky jsou viditelné již do 15 minut, přičemž zaměstnanci jsou ochotni odpovídat na jakékoli dotazy týkající se čištění.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat