Velké změny za málo peněz: Jak si vylepšit bydlení, aby vypadalo svěže?

Jaro je v plném proudu a konečně trávíme mnohem více času na čerstvém vzduchu. Přesto bychom neměli zapomínat na domácnost – i ta potřebuje opečovávat a průběžně ladit, aby její atmosféra korespondovala s aktuálním ročním obdobím a nezůstávala pozadu ani za současnými trendy. Dobrá zpráva je, že skvělého výsledku dosáhnete i bez rozsáhlé rekonstrukce. Někdy stačí málo a bydlení se změní k nepoznání.

Zaostřeno na stěny

Na stěnách se průběžně usazuje prach a dostávají se na ně i jiné nečistoty. Své o tom vědí zejména maminky, jejichž ratolesti po nich s oblibou ťapkají špinavými ručičkami. Pohled na zašlé stěny není příjemný, ale ne vždy je nálada a čas na čerstvou výmalbu. Co s tím? Podobnou situaci mohou elegantně vyřešit vhodně zvolené tapety. Kromě toho, že je jejich aplikace rychlejší (a čistší) než výmalba, vypadají mnohem lépe než prostá barva. Stačí si jen vybrat správný motiv.

Obměňte bytový textil

Další velkou změnou, která neudělá tornádo ve vaší peněžence, mohou být nové záclony s moderním designem. Pokud je na oknech z nějakého důvodu nemáte – a ani o nich neuvažujete, protože se do vašeho interiéru nehodí, vsaďte na stylové závěsy – třeba se svěžím florálním potiskem, který je pro jarní měsíce jako stvořený. Až vás omrzí, jednoduše je vyměníte za jiné. A samozřejmě můžete pokračovat dále, změnu si zaslouží i povlečení, ubrusy a další prvky, které patří do početné rodiny bytového textilu.

C:\Stahujeme\bydlenijehrou.cz_interie_cz_01.jpg

Experimentujte s tím, co máte po ruce

Zdánlivě obyčejně věci mohou udělat velkou parádu. Co třeba dočasný stolek z komína knih, dekorativní lahve od vína či jiných nápojů jako vázy nebo skříň v eklektickém stylu – složená ze starých bedniček? Možností, jak si vylepšit bydlení za pár korun či zcela zdarma z věcí, které máte po ruce, je víc než dost. Nebojte se toho, zapojte představivost a pusťte se do díla.                                                               

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat