Rekonstrukce koupelny, která vás nezruinuje

Už vás nudí vaše stará koupelna, která by nutně potřebovala nový vzhled? Jen kdyby rekonstrukce nebyla tak nákladná. Víte však, že i z mála lze udělat hodně? Pusťte se do takové rekonstrukce, co vám vaši peněženku nevybílí.

Podlaha

Odhalte, co se skrývá pod zastaralými vinylovými prkny, dlaždičkami nebo laminátovými podlahami. Pokud budete mít štěstí, najdete originální prkennou podlahu, kterou stačí obrousit, namořit a nalakovat. Díky nové podlaze získá koupelna hřejivý přirozený vzhled, který zaujme každou návštěvu.

Betonová podlaha

Nový a moderní vzhled vaší koupelně dodá také beton. Ano, myslíme to vážně, jde o nový trend, který je velmi žádaný. Stačí vyhledat nějaké levné stavebniny, kde vám poradí, co přesně budete na novou podlahu potřebovat.

LED diody

Obložení zrcadla pomocí LED pásků dodá vaší koupelně osvětlení, které stimuluje náladu, a je také dekorativním prvkem. Navíc světlo vycházející ze stran zrcadla zajistí dokonalé potřebné osvětlení, které vyžadují zejména ženy.

Výmalba

Nejjednodušším způsobem, jak koupelnu můžete oživit, je ji znovu vymalovat. Možná vám přijde tento krok naprosto zbytečný, ale věděli jste, že natřít můžete i své stávající dlaždice či jiné obložení v koupelně? Speciální barvy na kachličky mají jak stavebniny v Praze, Brně nebo třeba na malém městě, tak různé hobby markety. Stačí si zvolit správný odstín barvy a pusťte se do práce.

Ze starého nové

Máte doma nějaký starý nábytek, který by ještě snesl renovaci? Využijte starého odkládacího stolku či jiného podobného předmětu a vytvořte z něj velmi elegantní a okouzlující doplněk vaší koupelny. Stačí do kusu nábytku vyřezat otvor, aby se do něj vešlo umyvadlo – samozřejmě základem je umyvadlo pořádně připevnit. Pak přichází na řadu instalatér, který se postará o zbytek.

Doplňky

Konečný look celé koupelně dodají doplňky. Nezapomínejte na zelené rostlinky, které navodí útulnou atmosféru, v kombinace se dřevem nebo kamenem bude koupelna ideální. A jestliže se nebojíte improvizovat, zakomponovat do prostoru můžete i kovové předměty, například nové osvětlení či industriální regály.

Pokud jste se rozhodli pro změnu stávající koupelny, gratulujeme a přejeme hodně štěstí při práci.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat