Nejnovější trendy pro váš interiér

Letošní rok je velmi shovívavý, co se týče trendu v oblasti bydlení, neexistuje jeden směr, který je podle návrhářů ten pravý a jediný přípustný pro tento rok plný překvapení. Nadšenci do interiérového designu tak lákají a oceňují, že si budou moci nakombinovat nábytek podle svého, ale budou stále „in“.

Inspirace hygge stylem

V souladu s přírodou, a zároveň „těžce v pohodě“ – v rámci loňského nejoblíbenějšího hygge stylu, volně pokračuje i tento rok – zejména inspirací zemitými tóny, které propojují naše bydlení s přírodou. I podlahové krytiny – plovoucí podlahy, linoea i laminátové podlahy imitují dekorace dřeva, aby působily co nejvíce „přírodně“.

Ohled na životní prostředí

Ruku v ruce s návratem k přírodním tónům je samozřejmě i použití nábytku a dekorací z obnovitelných zdrojů a těch, co nejméně zatěžují přírodu. Navrací se dřevo, sklo, upouští se od plastu. Samozřejmostí jsou sortéry na třídění odpadu, ale i domácí kompaktní kompostéry. Kuchyňské linky mají také dřevěné dekory, místo plastových prkének se vrací hospodyňky k těm dřevěným, zase vrací comeback klasické dřevěné vařečky, místo těch umělohmotných.

Dekorace

Dekorace dělají dům domovem, příliš to s nimi nepřehánějte. Nenakupujte dekorace ve velkých obchodech s nábytkem, pak má doma každý stejnou sošku a obraz. Pokud chcete mít jistotu, že máte doma originál, nakupujte na blešáku, v antikvariátu, nebo si dekorace vlastnoručně vyrobte. Na Pinterestu je spousta návodů na DIY projekty, které zvládnou i méně zdatní „umělci“. Pokud chcete originální obrazy, jednoduše si je namalujte. S tím vám pomůže sada na malování podle čísel na plátno, která udělá malíře i z vás.

Spojení stylů

Díky tomu, že letošek dává volnou ruku pro výběr vašeho oblíbeného stylu, můžete zkusit fúzi moderního designu a vintage nábytku. Když se do toho pustíte s citem, může vzniknout velmi neotřelý a originální interiér. Vždy zařizujte svůj dům pro sebe a ne s pomyšlením, jestli se to u vás bude líbit návštěvám. Sedací soupravy zase mají krémové, béžové tóny, klidně mohou mít retro kovové nožky – fantazii se meze nekladou.

Zachumlejte se

Přehozy na postel, na sedací soupravu, dekorační polštářky, plédy a deky jsou měkkoučké, chlupaté, naježené, mají svou texturu a jedinečný tvar, dokáží tak oživit interiér – za rozumnou cenu, protože nemusíte kupovat nové a nové polštářky, stačí, když koupíte nové originální povlaky.

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat