Rozdíl mezi vestavnými a volně stojícími troubami

Volně stojící, vestavné nebo podstavné trouby? Typ trouby, který zvolíte, může ovlivnit nejen vaše vaření, ale také celkový vzhled a styl vaší kuchyně.

Co je volně stojící trouba?

Volně stojící trouba je zařízení typu „vše v jednom“, obsahující varnou desku a troubu, které se instaluje obvykle mezi kuchyňské skříňky a sedí na podlaze. Volně stojící trouby se obvykle označují jako sporák.

Volně stojící trouba může mít mezi 50 cm – 120 cm na šířku, ale obvykle bude mít stejnou hloubku a výšku jako vaše pracovní deska. Obvykle je uvnitř spotřebiče malé množství nastavení, aby vyhovovalo vašim konkrétním rozměrům kuchyně.

Můžete mít plynovou, indukční nebo sklokeramickou varnou desku v kombinaci s plynovou nebo elektrickou troubou. V závislosti na velikosti se to obvykle pohybuje od čtyř do osmi hořáků nebo zón nahoře a jednoho až čtyř pečicích oddílů pod nimi. Trouby se často používají k vytvoření jediného nápadného ústředního bodu v uspořádání kuchyně, zejména v tradičních nebo klasických kuchyňských designech.

Co je to vestavná trouba?

Vestavná trouba, jinak známá jako integrovaná trouba nebo nástěnná trouba, je instalována uvnitř kuchyňské linky. Může se jednat o základní nebo vysokou skříň různé výšky. Na rozdíl od volně stojící trouby je vestavná trouba pouze jeden spotřebič a její součástí není varná deska. Pokud se rozhodnete mít vestavěnou troubu, budete muset jako součást designu vaší kuchyně zahrnout samostatnou varnou desku.

Vestavné trouby jsou k dispozici jako plynové nebo elektrické palivové typy, ačkoli elektrické se staly mnohem populárnějšími a jsou v dnešní době normou. Většina vestavných trub bude mít standardní šířku 60 cm a hloubku 55-58 cm. To umožňuje jejich instalaci do standardních kuchyňských skříněk. K dispozici jsou však i extra široké 90cm vestavné trouby, jen na trhu není tolik možností.

Typicky jsou vestavné trouby k dispozici s více vlastnostmi a funkcemi než volně stojící trouba, jako je kombinace mikrovlnné trouby nebo vaření v páře, pyrolytické čištění, WiFi a multifunkční nastavení vaření.

Pamatujte:

Varnou desku budete muset zakoupit samostatně.

Obvykle má menší kapacitu než volně stojící trouba. Možná budete potřebovat více vestavných spotřebičů, abyste měli stejnou nebo podobnou kapacitu vaření jako na klasickém sporáku s troubou. 

Další články autora

Komentáŕe

- Komerční sdělení -PR článek

Mohlo by Vás zajímat